ذخیره ,سازی ,شبکه ,صورت ,استفاده ,دستگاه ,ذخیره سازی ,شبکه ذخیره ,صورت مستقیم ,attached storage ,سازی برای

به هنگام انتخاب ذخیره سازی برای سیستم مداربسته، چهار استاندارد وجود دارد:


1- ذخیره ساز داخلی  یا DAS (internal / direct-attached storage)


2- ذخیره سازی متصل به شبکه یا NAS (Network-attached storage)


3- شبکه های ذخیره سازی یا SAN (Storage area networks)


4- ذخیره سازی در دوربین


که تمامی آنها در سیستم نظارت تصویری جایگاه ویژه ای دارند.


حال به بررسی انواع استانداردهای ذخیره سازی می پردازیم:


1- DAS یا ذخیره ساز داخلی: ذخیره سازی است که به صورت مستقیم به دستگاه متصل می شود. که این اتصال می تواند به صورت داخلی و یا خارجی باشد. پروتکل های معمول این روش SATA (و eSATA)، SCSI و SAS است. از استاندارد DAS زمانی که یک DVR/NVR برای ضبط فایل های ویدیویی به صورت مستقیم از ذخیره ساز (هارددیسک) استفاده می شود. و در صورتی که نیاز به گسترش فضای ذخیره سازی باشد از eSATA  یا SCSI استفاده می شود. ضمنا ظرفیت ایجاد شده تنها در اختیار یک دستگاه DVR/NVR قرار می گیرد.


2- NAS یا ذخیره سازی متصل به شبکه : ذخیره سازهایی هستند که شامل هارد و یا مجموعه ای از هاردهایی هستند که به صورت مستقل به شبکه متصل می شوند و به دستگاه ضبط کننده ای مثل NVR یا DVR متصل نیستند. معمولا این دستگاه های ذخیره ساز با پروتکل iSCSI سرویس ارائه می دهند.


3- SAN یا شبکه های ذخیره سازی: SAN به ذخیره سازی بیش از یک واحد ذخیره سازی اشاره می کند. SAN شبکه ای از ذخیره سازهاست که به صورت اختصاصی یا به اشتراک گذاشته شده است که برای انتقال داده های ذخیره شده استفاده می شود. از این نوع شبکه ذخیره سازی برای افزایش فضای مورد نیاز در کل سیستم (نه فقط یک دستگاه DVR/NVR) استفاده می شود.

 

4- ذخیره سازی در دوربین: در این روش ذخیره سازی بر روی خود دوربین از طریق کارت حافظه انجام می شود که البته امروزه خیلی مرسوم نیست، فقط گاهی در مواقع ضروری از این روش استفاده می شود.

منبع اصلی مطلب : سیستم های حفاظتی و امنیتی
برچسب ها : ذخیره ,سازی ,شبکه ,صورت ,استفاده ,دستگاه ,ذخیره سازی ,شبکه ذخیره ,صورت مستقیم ,attached storage ,سازی برای
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : اطلاعاتی راجع به ذخیره سازی فایل های ویدیوئی